Pátek, 23. 2. 2024
Dnešní úřední hodiny: pro veřejnost zavřeno
Rychlý kontakt: 734 442 020

Uctění památky padlých spoluobčanů

V sobotu 28. října jsme si u památníku před školou připomněli vznik samostatného československého státu a oběti obou světových válek. S respektem a úctou jsme uctili památku našich spoluobčanů, kteří za svobodu položili to nejcennější, své životy.

Za tu dobu, co žijeme v naší zemi v míru, jsme si zvykli, že nám nic nehrozí. Máme svou životní úroveň, máme práci, jezdíme na dovolené, vychováváme v klidu naše děti. V podstatě si ani nepřipouštíme, že by tomu mohlo být jinak. Bohužel události posledních měsíců by i pro nás měly být varováním, že míru a svobody bychom si měli vážit, že mír a svoboda nejsou jen prázdná slova. Nejsou to komodity ke koupi a k prodeji, ale je to něco, co si musíme zasloužit a za co musíme někdy i válčit. Zní to možná jako paradox, že aby člověk mohl mír a svobodu mít, musí za ni bojovat. Ale je to tak a vidíme, že se tomu na mnoha místech světa děje.

Važme si proto toho, co v naší zemi máme a nezapomínejme na ty, kteří se o naši svobodu zasloužili. Chtěl bych upřímně poděkovat všem, kteří se pietního aktu zúčastnili a přispěli k jeho důstojnému průběhu.

 

René Vašek - starosta

Obec Václavovice

 

Obec Václavovice leží v Moravskoslezském kraji v okrese Ostrava-město v blízkosti měst Ostrava, Havířov a Frýdek-Místek a je členem svazku obcí Region Slezská brána. Žije v ní přes 2000 skvělých obyvatel a dle statistických údajů zde slunce svítí 340 dnů v roce. Ve Václavovicích je vše, co má ve správné obci být – škola, obchod, hospoda, více či méně opravené cesty, fotbalový klub, hasičárna, myslivna, zázemí pro děti a spousta malebných i tajemných zákoutí, když toto vše z Václavovic činí naprosto perfektní místo k životu…  

 

2 000
Přibližný počet obyvatel
5,67 km2
Katastrální výměra
304 m.n.m.
Nadmořká výška

Rychlé kontakty

Starosta

JUDr. René Vašek

778 762 812

Místostarosta

Antonín Novotný

731 469 163

Sekretariát, matrika

Iveta Novotná

596 833 028, 734 442 020

Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu „Chodník podél silnice III/47310“ (Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0012717), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Realizací projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti v dopravě v intravilánu obce Václavovice, neboť projekt vytvoří výstupy v podobě chodníkového tělesa v ulici Vratimovská podél komunikace č. III/47310 a nově realizovaných dvou míst pro přecházení v dané lokalitě.

Logo MMR
Používáním tohoto webu souhlasíte s analýzou návštěvnosti pomocí souborů cookies.Cookies a podmínky užívání